12-03-2024
Sæt kryds den 23. til 25. august i kalenderen!
Fredag den 23. august lyder startfløjtet for årets Ribe Cup – et ungdomsstævne over 3 dage, der samler mere end 1.000 spillere og ledere fra hele landet, og som tjener 200.000+ til ungdomsarbejdet i RHK.
Vi er oppe på 25., 26. gang… lidt afhængigt af, om vi tæller Corona-årets aflyste stævne med eller ej, og har skabt en fantastisk tradition i RHK.
Som i de tidligere år får vi brug for masser af hjælp for at afholde stævnet. Der er skolevagter, halvagter, dommerbordtjanser og hjælp i køkkenet, når de søde unge mennesker skal serviceres.
Til vores afslutnings-arrangement onsdag den 10. april kan du få mere information om vagterne og tilmeld dig den/dem, der passer dig bedst.
Styregruppen, der består af 9 frivillige, mangler i øvrigt nye medlemmer. Har du lyst til at være en del af gruppen og bidrage til, at vi kan afholde stævnet, er du meget velkommen til at sige til. Jørn kan kontaktes på mortensen.jw@gmail.com eller 30 54 63 57.